SpoveďByť dobrým otcom

Kuffa o Bezákovi

22. február 2014

Vytlačiť Vytlačiť
Kuffa o Bezákovi

Maroš Kuffa o tom ako vníma kauzu okolo arcibiskupa Bezáka. Celý rozhovor na videu nižšie. Tu uvádzame krátke citáty:

"Najhoršie je, že to rozdelilo celú spoločnosť na ´bezákovcov´ a ´antibezákovcov´. Pána arcibiskupa Bezáka si veľmi vážim. A môj názor - hoci sa môžem mýliť - biskup dobrý, pápež výborný, poštár falošný."

"Keď ku nám prišiel a ponúkol nám vyše 30 000 € na podporu nášho diela - hovorím si "paráda". Výborne - máme dlhy aj potreby. A potom prišiel odkaz od diecézneho biskupa aby som tie peniaze nevzal.

A my sme celý život skúšaní z jediného predmetu a tým je láska."

"Nepriateľom ide o rozdelenie. To je jedno aká je kauza. O toto ide zlému Duchu. Raz rozdelí podľa náboženstva, inokedy podľa farby pleti, podľa politickej strany... rozdelí a ovládne."

"Extrémne protipóly - na strane bezákovcov aj antibezákovcov - majú spoločný menovateľ - nelásku. A chceli použiť Mariána Kuffu aby zlikvidoval jeden alebo druhý tábor. Ale ja odmietam nelásku. V mojom softveri nie je neláska, ale láska. A vtedy som sa dostal do nemilosti oboch skupín... koľko špiny som si vypočul z oboch strán."

"Môj hlavný generál je biskup. Ak biskup žiada čokoľvek okrem hriechu, a ja poslúchem, ja požehnanie mám. Beda by bolo biskupovi ak hovorí niečo z pýchy, z ješitnosti - pán Boh si ho nájde."

 

Kliknutím na obrázok spustíte video:

"Mohol som to urobiť aj inak - povedať účtovníčkam aby to prevzali, alebo dať na občianske združenie, alebo na náš dom v čechách, alebo len tak do pokladničky, alebo kamarátovi do občianskeho združenia. Právnicky by to bolo v poriadku a biskupovi by som mohol povedať "nie, neprevzal som". Ale nebola by to svätá poslušnosť - tá je vtedy, keď konáš v duchu toho, kto je tvoj zákonitý nadriadený. Mojím je biskup a jeho zákonitým nadriadeným je pápež. A po tejto línii ideme."

 

"Boli ste na vojne? Musí sa generál pýtať vojakov keď im dáva rozkaz? A funguje to? Prečo by nemohlo v Cirkvi. Ale beda ak je generál nezrelý. Celú armádu vovedie do nespravodlivej vojny."

 

Foto: www.tyzden.sk

 

  

Diskusia (0)
Zatiaľ žiadny komentár
Nový komentár
Pridať príspevok
Registrovať sa môžete TU. Prihlásiť sa môžete TU.
Podobné články

Modlitba útechy

4. február 2013 / pre hľadajúcich ...

Modlitba útechy

Každého z nás z času na čas prevalcujú problémy. Možno nevieme ako zvládnuť situáciu, nevieme čo robiť, ako ďalej. Vtedy je ten správny čas zveriť svoje...

Približovali sa k nemu hriešnici

5. november 2020 / pre hľadajúcich ...

Približovali sa k nemu hriešnici

Včera sme počuli radikálne podmienky slobody voči Ježišovi - zbavenie sa falošnosti, rodinných pút, svojej povesti a oslobodenie sa od vlastnenia majetku a tak vziať kríž....

Skúsenosť života

27. december 2013 / pre hľadajúcich ...

Skúsenosť života

Dieťa ma veľkú moc. Moc vťahovať nás do reality. Pomáha všímať si dôležité veci ... na prvý pohľad sa nám, dospelým, často zdá že...

Kedy je rodina zdravá, kedy chorá?

23. január 2014 / pre hľadajúcich ...

Kedy je rodina zdravá, kedy chorá?

Pozor - pri čítaní článku sa môžete dozvedieť či máte doma zdravú alebo chorú rodinu. Ak patríte medzi tých, ktorí ocenia "nastavenie...

N