SpäťÚvod / Články / Naše projekty / rozprávkami k bezpečnosti / Rozprávková škola bezpečnosti
Vytvorme si rozprávočku

Rozprávková škola bezpečnosti

7. január 2016

Vytlačiť Vytlačiť
Rozprávková škola bezpečnosti

Rozprávkový svet je dieťaťu veľmi blízkym, lebo vie doň projektovať seba (ja som tá Anička z rozprávky, ktorá si ublíži ak sa poreže).

Pozývame preto rodiny (dospelých aj deti), aby spolu s nami vytvárali rozprávky - príbehy o smutnej zástrčke, veselých nožniciach, neposednej žehličke a podobne.

Naše / vaše vytvorené príbehy uverejníme na www.zaostri.sk, aby si ich mohli prečítať aj iné rodiny a aby si ich mohli spoločne doma rozprávať. Deťom ktorým sa príbehy zapáčia nám môžu nakresliť obrázok.

Každého kto sa aktívne zapojí - tj niečo vytvorí pre druhých - prekvapíme prekvapkom :)!

 Rodina je miestom v ktorom človek prichádza na svet a kde aj dozrieva. Naučí sa každodenne mnoho nových vecí - pre dieťa je všetko nové a teda všetko zaujímavé. Dokonca ani veľmi nerozlišuje medzi svetom rozprávky a reality. Pre dieťa je všetko TU a TERAZ.

Preto chceme v rodinách a s rodinami vytvárať a rozprávať rozprávky ktoré vychovávajú k zodpovednosti za spoločné bezpečné a zmysluplné prostredie.

Projektom nadväzujeme na spoluprácu s rodinami v našom projekte ADVENT S RODINOU kde rodiny vytvárajú inšpirácie pre iné rodiny (príbeh, zamyslenie, hra).

V projekte "Rozprávková škola bezpečnosti" chceme poskytovať inšpiratívny príbeh + aktivitu tak, aby ich mohli rodiny doma využiť, prípadne si ich ľahko upraviť pre vlastné potreby.

Vytvorené príbehy budú zverejnené na www.zaostri.sk aj po ukončení projektu a ich databázu budeme dopĺňať ďalšími, ktoré vzniknú aj po ukončení projektu. So zúčastnenými rodinami a inými záujemcami sa radi stretneme osobne na našich workshopoch.

 


 

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z nadačného fondu Deti v bezpečí. 

 

 

 

Ďakujeme!

Diskusia (0)
Zatiaľ žiadny komentár
Nový komentár
Pridať príspevok
Registrovať sa môžete TU. Prihlásiť sa môžete TU.
Podobné články

Vytvorme si rozprávočku

25. január 2016 / rozprávkami k bezpečnosti

Vytvorme si rozprávočku

Aj vy doma vymýšľate pre deti nové a nové príbehy? Áno? Nie? Akokoľvek - hľadáme rodiny, ktoré majú chuť si to vyskúšať. ...

Vymyslíme rozprávočku

16. marec 2016 / rozprávkami k bezpečnosti

Vymyslíme rozprávočku

Vedeli ste, že najviac smrteľných úrazov detí na Slovensku sa udeje v domácom prostredí? Doma – tam, kde by to malo byť pre nás...

Beťárik Peťko a jeho dobré srdce

7. apríl 2016 / rozprávkami k bezpečnosti

Beťárik Peťko a jeho dobré srdce

Kde bolo tam bolo, v jednej krásnej krajine, v malebnom satelitnom mestečku za siedmimi veľkými svetelnými križovatkami a siedmimi kruhovými objazdmi, tam kde sa staval mestský...

Ako Blox staval dom

14. apríl 2016 / rozprávkami k bezpečnosti

Ako Blox staval dom

Kde bolo tam bolo, v jednej vzdialenej galaxii nazvanej Anchorova plutva ďaleko ďaleko od Zeme sa nachádzala planétka Miurka. Bola malá, takmer neobývaná a vyzerala skoro rovnako ako...

N