SpäťÚvod / Články / Naše projekty / publikujeme / Hyperaktívne a nepozorné dieťa v ŠKOLE
Hyperaktívne a nepozorné dieťa v RODINEDrakobijec - tvoja cesta

Hyperaktívne a nepozorné dieťa v ŠKOLE

14. október 2015

Vytlačiť Vytlačiť
Hyperaktívne a nepozorné dieťa v ŠKOLE
 

Rozvíjanie vzťahových a sociálnych kompetencií je jedným z najdôležitejších cieľov a úspechov detstva, zvlášť u detí s poruchou pozornosti a aktivity (Attention Deficit Hyperactivity Disorder – ADHD), pre ktoré je daná oblasť problematickejšia.

Autorka v publikácii predstavuje preventívny program MOST, ktorého primárnym cieľom je rozvíjanie vybraných prejavov kognitívnych, emocionálnych a behaviorálnych aspektov sociálnych kompetencií u detí s diagnózou ADHD vo veku 9 až 11 rokov. 

Publikácia je určená predovšetkým poradenským a školským psychológom, špeciálnym a liečebným pedagógom, sociálnym pracovníkom a vychovávateľom, ktorí sa každodenne podieľajú na vzdelávacom a výchovnom procese detí s ADHD.

Prílohy k stretnutiam programu MOST sú dostupné na stiahnutie v prílohách tohto článku.

 

Autor: Lívia Kvašná

Ilustrácie a dizajn: © MgA. Martin Gallo, 2015

Vydalo: Zaostri na rodinu, o.z. v roku 2015 ako svoju 4. publikáciu
Počet strán: 104
Formát: 140 x 210 mm
Väzba: brožovaná

ISBN: 978-80-971853-5-0

Ukážky z knihy

  • predajná cena 6,50 €,
  • e-kniha len za 4,00 €

 

Knihu si môžete zakúpiť TU

 

O knihe povedali:

V súčasnosti je pre pedagogických a odborných pracovníkov dostupných veľa odborných i populárno-náučných informácií o problematike ADHD, ale praktických návodov, ako s týmito deťmi pracovať v kontexte školskej triedy alebo rovesníckych skupín, je oveľa menej. Autorka publikácie dokázala kompetentne spojiť oboje.

Doc. Mgr. Peter Babinčák, PhD., psychológ a vysokoškolský pedagóg, Prešov

 

Táto útla brožúrka prináša komplexné informácie o poruche pozornosti a aktivity. Pre pedagogickú a psychologickú prácu s deťmi s ADHD je neoceniteľný a veľmi praktický preventívny program Most, zameraný na rozvíjanie vzťahových kompetencií. Program možno využiť aj v skupine detí bez tejto diagnózy. Každý pedagóg a psychológ sa mu určite poteší.

Mgr. et Mgr. Katarína Lanščáková, pedagogička, psychologička a psychoterapeutka, Michalovce


V mojej práci sa často stretávam s deťmi, ktoré vytŕčajú zo skupiny kvôli problémom s ADHD. Program Most  je šitý na mieru každej skupiny, ktorej cieľom je pomoc práve týmto deťom. Všetci, ktorí sa stretávajú s uvedenou problematikou, dostávajú do rúk praktickú metodiku. Výber dynamík ocenia nielen špeciálni pedagógovia, psychológovia, sociálni pracovníci či sociálni pedagógovia, ale aj samotní rodičia detí.

Mgr. et Bc. Zuzana Saloňová, saleziánka, sociálna pracovníčka a pedagogička, Bratislava

 

Dott. Lívia Kvašná, PhD., (1977) je saleziánka, klinická psychologička a psychoterapeutka. Študovala psychológiu na Pápežskej fakulte Auxilium v Ríme. Od roku 2008 je členkou Komory talianskych psychológov. Doktorát zo psychológie obhájila v roku 2013 na Trnavskej univerzite. V roku 2014 ukončila dlhodobý psychoterapeutický výcvik Gestalt Terapia a v roku 2015 krátkodobé výcviky Terapia zameraná na emócie a Relaxačno-symbolická terapia.

V klinickej a poradenskej psychologickej praxi, ktorú vykonávala v Ríme a v Trnave, sa zameriavala na diagnostiku a psychoterapeutickú pomoc deťom s diagnózou ADHD a ich rodinám. Od roku 2012 pracuje v Psychiatrickej nemocnici v Michalovciach.

Diskusia (0)
Zatiaľ žiadny komentár
Nový komentár
Pridať príspevok
Registrovať sa môžete TU. Prihlásiť sa môžete TU.
Podobné články

Bohatstvo rituálov v rodine

9. január 2014 / publikujeme

Bohatstvo rituálov v rodine

Rodina je prvotným a základným priestorom, kde sa budujú základy identity človeka. Dieťa sa s istotou opiera o okamihy a situácie - ktoré môže každý...

Príkaz na zabitie

19. marec 2015 / publikujeme

Príkaz na zabitie

Je to chvíľa temna. Smrť a temnota sa snažia zabiť život a zahasiť svetlo, ale evanjelista svojim čitateľom oznamuje, že „svetlo vo tmách svieti, a tmy ho nepremohli“ (Jn 1, 5), a teda...

Talenty a zdravé sebavedomie

6. august 2014 / publikujeme

Talenty a zdravé sebavedomie

Talenty sú často vnímané ako dar pre pár vyvolených. Ale je to naozaj tak? Má talent len ten, kto vyniká, oslňuje svoje okolie? A čo my,...

Odmeny a tresty - I. časť

15. marec 2012 / publikujeme

Odmeny a tresty - I. časť

Milí návštevníci ZAOSTRI, v najbližších týždňoch budeme pre vás na pokračovanie uverejňovať naše úvahy k téme: „Tresty vo...

N