SpäťÚvod / Články / Naše projekty / publikujeme / Hyperaktívne a nepozorné dieťa v RODINE
Matka a dcéra, blízke aj vzdialenéHyperaktívne a nepozorné dieťa v ŠKOLE

Hyperaktívne a nepozorné dieťa v RODINE

14. október 2015

Vytlačiť Vytlačiť
Hyperaktívne a nepozorné dieťa v RODINE
 

Milí rodičia, máte doma dieťa, ktoré je hyperaktívne, nepozorné, málo zodpovedné, nedokáže sa sústrediť tak ako iné deti?

V tejto publikácii, ktorá je určená práve vám, autorka ponúka základné informácie o poruche pozornosti a aktivity (Attention Deficit Hyperactivity Disorder – ADHD), o jej diagnostikovaní, o možných liečebných a výchovných postupoch.

Na zhoršovanie symptómov hyperaktivity, impulzivity a nepozornosti vplýva do značnej miery aj rodinné prostredie a vaše výchovné postupy. Starostlivosť o dieťa s ADHD vyžaduje z vašej strany veľkú trpezlivosť, vytrvalosť, kreativitu a ochotu vás, rodičov, hľadať a skúšať účinné prostriedky výchovy práve pre vaše dieťa.

V druhej časti publikácie autorka opisuje výchovné stratégie a postupy z hľadiska základných potrieb dieťaťa s diagnózou ADHD, ktoré môžete uplatňovať v jeho každodennej rodinnej výchove.

 

Autor: Lívia Kvašná

Ilustrácie a dizajn: © MgA. Martin Gallo, 2015

Vydalo: Zaostri na rodinu, o.z. v roku 2015 ako svoju 3. publikáciu
Počet strán: 88
Formát: 140 x 210 mm
Väzba: brožovaná, šitá

ISBN: 978-80-971853-3-6

Ukážky z knihy

  • predajná cena 6,50 €,
  • e-kniha len za 4,00 €

 

Knihu si môžete zakúpiť TU

 

 

O knihe povedali:

Brožúrka prináša aktuálne informácie o poruche pozornosti a aktivity výstižne, stručne a komplexne. Veľmi potrebné, žiadané a užitočné pre rodičov, ale aj pre odborníkov, okamžite použiteľné, aby život v rodinách s týmito deťmi bol plnohodnotnejší.

Milotka, psychologička, mama a babka, Trnava

 

Autorka vhodným spôsobom nadväzuje kontakt s čitateľom rodičom a opakovane ho zapája do procesu prežívania každodenných radostí a starostí pri výchove dieťaťa so špeciálnymi potrebami, ako je aj porucha ADHD. Kniha tak napriek odbornosti nestráca na živosti a praktickosti.

Peter, sociálny pracovník a psychoterapeut, otec dvoch detí, Košice

 

Je dôležité, aby sa dnes rodičia vzdali moci a sily, teda akéhokoľvek nátlaku, a pozerali sa na vzťah, aby používali srdce, uplatňovali empatiu a bezpodmienečné prijatie. Je to prístup univerzálny, bez ohľadu na to, či dieťa má, alebo nemá nejakú chorobu. Je to dôvera v akúkoľvek výbavu, s ktorou je nám dieťa darované, a to od nás rodičov vyžaduje veľa odvahy, trpezlivosti a tvorivosti, aby dieťa uverilo, že aj keď nezapadá svojimi potrebami do priemeru ostatných, stále je milovaným dieťaťom a nájde svoju originálnu cestu v živote.

Soňa, pedagogička, mama štyroch detí – syn s ADHD, Bratislava 

 

Dott. Lívia Kvašná, PhD., (1977) je saleziánka, klinická psychologička a psychoterapeutka. Študovala psychológiu na Pápežskej fakulte Auxilium v Ríme. Od roku 2008 je členkou Komory talianskych psychológov. Doktorát zo psychológie obhájila v roku 2013 na Trnavskej univerzite. V roku 2014 ukončila dlhodobý psychoterapeutický výcvik Gestalt Terapia a v roku 2015 krátkodobé výcviky Terapia zameraná na emócie a Relaxačno-symbolická terapia.

V klinickej a poradenskej psychologickej praxi, ktorú vykonávala v Ríme a v Trnave, sa zameriavala na diagnostiku a psychoterapeutickú pomoc deťom s diagnózou ADHD a ich rodinám. Od roku 2012 pracuje v Psychiatrickej nemocnici v Michalovciach.

 

Diskusia (0)
Zatiaľ žiadny komentár
Nový komentár
Pridať príspevok
Registrovať sa môžete TU. Prihlásiť sa môžete TU.
Podobné články

Bohatstvo rituálov v rodine

9. január 2014 / publikujeme

Bohatstvo rituálov v rodine

Rodina je prvotným a základným priestorom, kde sa budujú základy identity človeka. Dieťa sa s istotou opiera o okamihy a situácie - ktoré môže každý...

Príkaz na zabitie

19. marec 2015 / publikujeme

Príkaz na zabitie

Je to chvíľa temna. Smrť a temnota sa snažia zabiť život a zahasiť svetlo, ale evanjelista svojim čitateľom oznamuje, že „svetlo vo tmách svieti, a tmy ho nepremohli“ (Jn 1, 5), a teda...

Talenty a zdravé sebavedomie

6. august 2014 / publikujeme

Talenty a zdravé sebavedomie

Talenty sú často vnímané ako dar pre pár vyvolených. Ale je to naozaj tak? Má talent len ten, kto vyniká, oslňuje svoje okolie? A čo my,...

Odmeny a tresty - I. časť

15. marec 2012 / publikujeme

Odmeny a tresty - I. časť

Milí návštevníci ZAOSTRI, v najbližších týždňoch budeme pre vás na pokračovanie uverejňovať naše úvahy k téme: „Tresty vo...

N