SpäťÚvod / Články / Aktuality / zapoj sa... / Domov detí v Sýrii sa zmenil na väzenie. Pomôžme im!
Nádej po potrate25. marec 2016 - Deň počatého dieťaťa

Domov detí v Sýrii sa zmenil na väzenie. Pomôžme im!

10. február 2016

Vytlačiť Vytlačiť
Západ slnka nad zničeným mestom mestom, Foto: Lenka Klicperová

Deti žijúce v zničenej Sýrii majú pocit, že celý svet na ne zabudol. Ich bezstarostný život bol narušený všadeprítomným násilím, smrťou a strachom. Jedným z najzničujúcejších dôsledkov, ktoré vojna deťom spôsobuje, je odňatie ich práva na vzdelanie.

Občianske združenie SAVIO vyhlasuje už 11. ročník verejnej zbierky Tehlička.

Cieľom je vyzbierať finančné prostriedky na materiálnu, potravinovú a lekársku pomoc pre asi 400 rodín a na prípravu a realizáciu vzdelávacích a voľnočasových aktivít pre viac ako 2000 detí a mladých. 

Miestna saleziánska komunita je zárukou, že finančné prostriedky budú použité správne.

 

Svedectvo saleziána Simona Zakariana z centra v Damasku: 

 

Zbierka bude prebiehať počas pôstu.

Začne v utorok 9. februára 2016 o 19:00 benefičným Koncertom pre rodiny, deti a mladých v bratislavskom UPeCé s dobrovoľným vstupným. Svojím vystúpením nás podporí speváčka Janais a kapela La3no Cubano. Zbierka vyvrcholí 27. marca 2016, na Veľkonočnú nedeľu.

Vojna v Sýrii trvá už 5 rokov a stále pokračuje. Dotýka sa priamo viac ako 12 miliónov ľudí. Vyžiadala si viac ako 300 000 ľudských životov vrátane 20 tisíc detí. 500-tisíc ľudí je uväznených a nezvestných, pol milióna ďalších sú znetvorení. Počet sýrskych utečencov v okolitých štátoch vzrástol na 4 milióny. Vnútorne vysídlených je 8 miliónov ľudí vrátane detí. Najzničujúcejším dôsledkom, ktorý vojna deťom spôsobuje, je odňatie ich práva na vzdelanie. Šancou pre deti a mladých je bezpečné miesto slúžiace na budovanie mieru. Miesto na míle vzdialené od násilia, kde dialóg má prednosť pred bombami a zbraňami. Saleziánske centrá v Damasku, Aleppe a Kafroune sú miestami, ktoré pomáhajú deťom a mladým uniknúť z väzenia vojny.

Pomôžme im spolu priamo na mieste.

Do verejnej zbierky Tehlička sa môžu zapojiť školy, mladí i rodiny jednoduchou registráciou.  Tím organizátorov pre nich pripravil sprievodné aktivity a materiály, ktoré sú na stiahnutie dostupné na www.tehlicka.sk.

Široká verejnosť sa môže zapojiť darovaním online a tiež zdieľaním výzvy.

 

Okrem toho je možné podporiť zbierku 

  • zaslaním SMS v hodnote 2 € v tvare DMS TEHLICKA na číslo 877
  • alebo vkladom či prevodom finančného daru na číslo účtu IBAN:SK6911000000002620852641, BIC (SWIFT): TATRSKBX.

 


 

SAVIO o.z. od roku 2005 saleziánskym štýlom vytvára priestor pre solidaritu s chudobnými a skvalitňuje život mladých v menej rozvinutých krajinách. Prostredníctvom projektov, zbierok a práce dobrovoľníkov pomáhame ľuďom v neľahkej životnej situácii. SAVIO vytvára priestor pre aktívne šírenie dobra.

 

Občianske združenie SAVIO ďakuje: Lenke Klicperovej a Anasovi Aldmashkimu za poskytnutie fotografického materiálu zo Sýrie pro bono, Triad Advertising za pro bono spracovanie kľúčového vizuálu kampane, hlavnému mediálnemu partnerovi Zoznam.sk, mediálnym partnerom: Pravda, Konzervatívny denník Postoj, Katolícke noviny, Rádio Lumen, Mega & Loman, s. r. o., Porada.sk, Výveska.sk, Cestaplus.sk, Zaostri.sk, Otcasy.sk, Don Bosco Dnes a partnerom Fórum donorov – DMS, Direct Marketing, Websupport, Calos, Saleziáni dona Bosca, Domka - Združenie saleziánskej mládeže, Laura - Združenie mladých, FMA – Dcéry Márie Pomocnice, ASC – Združenie saleziánov spolupracovníkov, Združenie exallievov don Bosca na Slovensku.

Kontaktná osoba:

Zuzana Suchová, fundraising a PR manažérka, SAVIO o. z., 0910 123 579

 


Diskusia (1)
Anastázia Strečková 13.2.2016 18:13

test

Nový komentár
Pridať príspevok
Registrovať sa môžete TU. Prihlásiť sa môžete TU.
Podobné články

Rozhodnime o svojich 2%

21. apríl 2016 / zapoj sa...

Rozhodnime o svojich 2%

Každý daňovník môže rozhodnúť, komu venuje 2% (3%) zo svojich daní. Podporte tento rok ZAOSTRI NA RODINU ...

FestHry Trnava 2013...

29. január 2013 / zapoj sa...

FestHry Trnava 2013...

... ponúkajú možnosť aktívne stráviť spoločný čas. V dňoch 18. - 20. januára 2013 zaplnia stoly v Mestskej športovej hale v Trnave stovky spoločenských...

Tehlička pre deti v Južnom Sudáne (2017)

28. február 2017 / zapoj sa...

Tehlička pre deti v Južnom Sudáne (2017)

Dvanásty ročník zbierky TEHLIČKA, organizuje SAVIO, 28. 2. - 31. 7. 2017 Južný Sudán ... ozbrojené strety, ktoré začali v roku 2013 doposiaľ zanechali...

Mária Kráľovičová v spovednici Karla Lovaša

3. január 2014 / zapoj sa...

Mária Kráľovičová v spovednici Karla Lovaša

Stalo sa tradíciou, že v Trojkráľový večer brat Šavol (Karol Lovaš) privíta v Trnavskom divadle osobnosť umeleckej scény, aby s ňou viedol dialóg o živote....

N